Eesmärgid

 


Tahame tõusta lühikese ajavahemiku jooksul kahele üle 7000 meetri kõrgusele mäetipule. Mäkketõusu edukuse mõõt ei ole ainult mäetipule astumine, tõus on edukas kui kõik mägironijad jõuavad elu ja tervise juures tagasi jalamile.

 
Kõrgalpinismi ekspeditsioon on sportlik väljakutse ja keeruline logistiline ülesanne. Osavõtjate füüsilised ja vaimsed võimed ning meeskonnatöö oskused pannakse proovile ja seda äärmuslikes tingimustes.

 

Seetõttu pühendume enne ekspeditsiooni planeerimisele, füüsilisele ja psühholoogilisele ettevalmistumisele. Ekspeditsiooni kestel aklimatiseerumisele ning turvalisusele. 

Olles ekspeditsioonil tuleb jätta hirmud selja taha ja keskenduda tõusule.

 

Ekspeditsioonist osavõtjate pikaajalisem eesmärk on tõusta kõigi viie endise Nõukogude Liidu territooriumil asunud üle 7000m kõrguste mägede tippudele. Senini on seda suutnud ainult üks eestlane - Ilmar Priimets.


Julgeme lugeda ekspeditsiooni kordaläinuks kui kasvõi 1 liikmetest tõuseb mõlema mäe tipule, edukaks aga alles siis kui seda on teinud üle poolte liikmetest.
 
Eraldi väljakutsena on ekspeditsioonil eesmärk viia üle 7000 meetrise mäe tippu Eesti naisalpinist. Ainsa Eesti naisalpinistina on suutnud tõusta nii kõrge mäe tippu Helme Suuk 30 aastat tagasi.
 

 

Kampaania