Nõustajad

 

Peame äärmiselt oluliseks oma nõustajate rolli ekspeditsiooni ettevalmistamisel. Vajadusel saame nendega konsulteerida sateliitside vahendusel ka ekspeditsiooni käigus. Oleme kindlad, et meid nõustavad oma ala parimad asjatundjad Eestis, kelle soovitustele ja näpunäidetele saame tugineda.
 

Kõrgtõusude tehnika ja taktika
 
Jaan
 
Jaan Künnap nõustab meid tõusu taktika valimisel, aklimatiseerumise plaani hindamisel ja koostamisel ning mägipiirkonna tutvustamisel. Jaaniga koos mägedes veedetud aeg on meile andnud ka hindamatuid praktilisi õppetunde. Selle eredamaks näiteks on 2004 aasta Khan-Tengri ekspeditsiooni läbiviimine ja päästetööd 11 hukkunuga jäälaviini järel.
 
Jaan on hetkel Eesti alpinismi elav süda.  Ta on Lumeleopardi ja Pamiiri Lumeleopardi tiitli omanik, Eesti Vabariigi Punase Risti III klassi ordeni kavaler alpinismialase tegevuse ja alpinismi propageerimise eest. Ta on Eesti väheseid professionaalseid alpiniste, kes töötas Pamiiris giidi, grupijuhi ja mägipäästjana. Kokku on Jaan Künnap tõusnud ligi 200 mäetipule ning teinud sealhulgas mitmeid esmavallutusi näiteks 1982 aastal Tartu Ülikool 6350 m ja 1984 aastal Tallinn 6047m. Igapäevases töös on Jaan fotograaf  ning suure osa tema ajast võtab ka omanimelise alpiklubi töö organiseerimine

 
Köietöö ja tehnika
 
ToomasToomas Holmberg nõustab meid erinevate köietehnikate kasutamise osas. Köietöö all mõistetakse erinevate plokksüsteemide ja köiest tehtud tõste mehhanismide kasutamist, julgestamise võtteid, sõlmi ja laskumise tehnikaid. Neid tehnikaid läheb tarvis liustikul ja kaljusel maastikul liikumiseks ning eriti päästetööde jooksul.
 
Toomas Holmberg nn. noorema põlvkonna alpinist. Ta on olnud kaljuronimise aktiivne arendaja ning omab pikaajalist kõrgtööde kogemust. Alpinismiga on Toomas tegelenud 1998 aastast saadik ning kogemusi on tal kogunenud vähemalt II järgu vääriliselt. 1999 aastal juhtis ta II raskuskategooria matka Alpides ja tiputõusu Mount-Blanc'ile. Aastal 2000 oli grupijuhiks Ullu-Tau alpilaagris ja tõusis Pik Leninile, 7134 m. 2001 kuni 2002 aastani sooritas Toomas erinevate raskustega alpinistlikke tõuse Kaukaasias ja Alpides. (1b-4a vene klassifikatsioonis). Hetkel on Toomase põhitegevuseks aktiivse puhkuse ürituste korraldamine ning sageli ka köielt tehtavate kõrgtööde läbiviimine.

 
Meditsiin
 
Priit
Priit Melnik aitab meil koostada kõrgtõusu nõuetele vastavat apteeki. Temalt saame ka nõuandeid ja koolitust mägihaigustega toimetulekuks ning enim ekstreemsetes oludes esinevate vigastuste ning põletike ravi osas.
 
Priit on tegevatest arstidest mägimatkade ja alpinismi alal kindlasti kõige kogenum. Ta on osalenud arstina 2 aasta vältel ÜRO missioonil Kiribati saarel. 2001 aastal tõusis Mt. McKinley e. Denali tippu, 2004 osales Khan-Tengri 11 inimelu nõudnud jäälaviini tõttu katkenud ekspeditsiooni üritusel. Igapäevatöös on Priit kirurg.